ALTUN GOLD Kıymetli Madenler Ticaret A.Ş. 2016 yılı sonunda Kapalıçarşı merkezli olmak üzere faaliyetlerine başlamıştır. Konusunda deneyimli ekip ile kurulmuş olan şirketimiz, Türkiye altın ticaretinin merkezi olan Kapalıçarşı’dan başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinin altın talebini ve arzını uygun fiyat politikası ile karşılamayı amaçlamaktadır. 

AltunGold.com'un bağlı olduğu Altun Gold Kıymetli Madenler Ticaret Anonim Şirketi, Borsa İstanbul üyesi olarak hizmet vermeye başlamış ve sektöründe hizmet yelpazesini genişleterek daha da ileriye taşınmıştır. Genişletilen yelpazeye Altun Sanal Mağaza E-Ticaret Limited Şirketi eklenerek AltunGold.com 2024 yılı itibariyle AltunStore.com olarak  eşsiz hizmet sunma vizyonuyla kimlik değişikliğine gidilmiştir.

Şirketimiz toptan olarak hizmet verdiği sektör firmalarının yanı sıra perakende olarak vatandaşların da altın talep ve arzını güvenli bir şekilde karşılama amacı gütmektedir. ALTUN STORE, Türkiye altın piyasası içerisinde, Türkiye’de yaşayan vatandaşların yastık altı olarak tabir edilen altın tasarruflarının alıcısı ile yatırım için talep edilen külçe altın ve ziynet olarak tabir edilen sarrafiye altınların toptan ve perakende satıcısı konumunda hizmet vermektedir. Aynı zamanda şirketimiz hurda altın alımı da yaparak yastık altı altının ham maddeye dönüşüm sürecinde de etkin bir şekilde rol almaktadır. 2024 yılı itibariyle elektronik altın üzerinde yoğunlaşma kararı almıştır.